Kevätpäivien 2022 ilmoittautuminen avattu!

Koulujen Musiikinopettajat ry:n Kevätpäiviä vietetään etätapahtumana lauantaina 2.4. klo 10-14 teemalla “Lupa tehdä toisin”. Kevätpäivät ovat viime vuodelta tuttuun tapaan KMO:n jäsenille ilmaiset, ja jokainen jäsen saa kutsua mukaan ilmaiseksi yhden kollegan.

Päivän kulusta vastaavat Piia Rämä ja Maiju Laurila. Lisäksi ajatuksia kuullaan mm. Maija Kukilalta (vuoden musiikinopettaja 2016) sekä Jan Nybergiltä (vuoden musiikinopettaja 2020).

Ohjelma
klo 10-11
Lähde ulkoilemaan tai ota kuppi kahvia. Ensimmäinen osio on luennon/äänikirjan tapaisesti ajatuksia luovuudesta, rohkeudesta ja positiivisesta ajattelusta. Samalla voit liikkua luonnossa tai hoitaa kotiaskareita.

klo 11-11.45
Keskustelua pienryhmissä luennon pohjalta ja ylipäänsä ajankohtaisista ajatuksista.

klo 11:45-12:30 Lounastauko

klo 12:30-14.00
Osallistava luento aiheesta “Lupa tehdä toisin”. Tätä osiota varten on parempi asettua tietokoneen ääreen ja varata itselleen paperia ja kynä ajatusten kirjaamista varten. Tämän osion aikana osallistujille annetaan pohdinta- ja muita tehtäviä sekä osallistetaan halutessaan mukaan keskusteluun.

Ilmoittaudu mukaan osoitteessa bit.ly/lupatehdätoisin