Pro Musica -mitalit

Pro Musica -mitali tai nuottiavainmerkki on oiva tapa muistaa ansioituneita oppilaita kaikilla luokka-asteilla:

Pro Musica -mitali ja kunniakirja myönnetään anomuksesta tunnustuksena musiikillista lahjakkuutta ja harrastuneisuutta osoittaneelle lukio-opintonsa päättävälle opiskelijalle, joka on aktiivisesti osallistunut lukion musiikkitoimintaan. Mikäli samaan lukioon anotaan mitalia useammalle oppilaalle, jokaista anotaan erikseen.

Hopea-kullattu nuottiavainmerkki ja kunniakirja myönnetään ansioituneelle yläkoulun oppilaalle. Nuottiavainmerkkiä saa riipuskiinnityksellä (ketju ei kuulu hintaan) sekä piikkikiinnityksellä.

Hopeinen nuottiavainmerkki ja kunniakirja myönnetään anomuksesta ansioituneelle alakoulun oppilaalle. Hopeista nuottiavainmerkkiä saa riipuskiinnityksellä (ketju ei kuulu hintaan) ja piikkikiinnityksellä.

Kevään mitalien ja merkkien anomusten takaraja on 30.4. ja joulun mitalien ja merkkien anomusten hakuaika on 25.9.–3.11. klo 14.00

Voit tilata tuotteet KMO:n verkkokaupasta. Siirry verkkokauppaan –>